├Üvod Ôćĺ Blog Ôćĺ Kolik pen─Ťz si bere person├íln├ş agentura?

Agentura z platu zam─Ťstnance ne┼żije

Kolik pen─Ťz si bere agentura? Z platu agenturn├şho zam─Ťstnance ┼ż├ídn├ę.

­čôľ ─îl├ínek: Kolik pen─Ťz si bere person├íln├ş agentura? | Blog Person├íln├ş agenturu vn├şm├í ve┼Öejnost jako slo┼żit├Ż syst├ęm, ve kter├ęm si agentura bere pod├şl z platu sv├Żch zam─Ťstnanc┼». Tak to v┼íak nen├ş.

Person├íln├ş agentury maj├ş specifickou roli a platy zam─Ťstnanc┼» se odv├şj├ş od dohody, kterou maj├ş agentury uzav┼Öenou s koncov├Żm zam─Ťstnavatelem. Poj─Ćme spole─Źn─Ť vyvr├ítit m├Żtus, ┼że agentury ┼żij├ş z platu zam─Ťstnance a uka┼żme si, jak├í je skute─Źnost.

Role person├íln├ş agentury: Zprost┼Öedkov├ín├ş za finan─Źn├ş odm─Ťnu.

Hlavn├şm p┼Öedm─Ťtem podnik├ín├ş person├íln├ş agentury je zprost┼Öedkov├ín├ş zam─Ťstn├ín├ş a zam─Ťstnanc┼». Hlavn├şm ├║kolem agentury je naj├şt vhodn├ę kandid├íty pro pracovn├ş pozice, kter├ę jsou obsazov├íny. Tato role je ─Źasto velmi n├íro─Źn├í a vy┼żaduje znalost trhu pr├íce, marketingov├ę dovednosti a tak├ę schopnost identifikovat a vybrat nejlep┼í├ş kandid├íty. Tito kandid├íti jsou n├ísledn─Ť zprost┼Öedkovan├ş pro koncov├ęho zam─Ťstnavatele.

Agentura z├şsk├ív├í finan─Źn├ş odm─Ťnu za zprost┼Öedkov├ín├ş zam─Ťstnance.

Pokud zam─Ťstnavatel pot┼Öebuje do─Źasnou pracovn├ş s├şlu, nebo nem┼»┼że vlastn├şmi silami naj├şt vhodn├ę uchaze─Źe, obr├ít├ş se na person├íln├ş agenturu. Kdy┼ż agentura najde vhodn├ęho kandid├íta, uzav┼Öe s n├şm smlouvu pracovn smlouvu a se zam─Ťstnavatelem dohodu o p┼Öid─Ťlen├ş agenturn├şho zam─Ťstnance. Agentura n├ísledn─Ť plat├ş mzdu tomuto zam─Ťstnanci z vlastn├şho kapit├ílu, a to p┼Öesn─Ť ve v├Ż┼íi, kterou ur─Ź├ş kone─Źn├Ż zam─Ťstnavatel (v├şce v ─Źl├ínku Agentura neur─Źuje mzdu zam─Ťstnance).

Koncov├Ż zam─Ťstnavatel pot├ę plat├ş person├íln├ş agentu┼Öe za slu┼żbu, kterou agentura poskytla, resp. za dod├ín├ş zam─Ťstnance. To m┼»┼że b├Żt bu─Ć koeficientem mzdy p┼Öid─Ťlen├ęho zam─Ťstnance, pevn─Ť danou ─Ź├ístkou nebo jednor├ízov├Żm poplatkem za dod├ín├ş zam─Ťstnance. Mzda samotn├ęho zam─Ťstnance nen├ş nijak ovlivn─Ťna.

Agentura si od zam─Ťstnance nebere ┼ż├ídn├ę pen├şze, z├şsk├ív├í je od zam─Ťstnavatele.

Shrnut├ş na z├ív─Ťr: Person├íln├ş agentury ne┼żij├ş z pod├şlu na mzd├ích sv├Żch zam─Ťstnanc┼», jak se prosl├Żch├í. Jejich hlavn├şm ├║kolem je spojit zam─Ťstnavatele s vhodn├Żmi zam─Ťstnanci a poskytovat flexibilitu na trhu pr├íce. Zam─Ťstnanci agentur maj├ş n├írok na mzdu, kterou stanovuje koncov├Ż zam─Ťstnavatel a agentura jim tuto mzdu pravideln─Ť vypl├íc├ş. Nad r├ímec mzdy pro zam─Ťstnance person├íln├ş agentura dost├ív├í proplacen├ę sv├ę slu┼żby, jako ka┼żd├Ż jin├Ż dodavatel.

Zp─Ťt na v├Żpis ─Źl├ínk┼»

Hled├íte zam─Ťstnance? Nechte n├ím tu kontakt.

V├ími zaslan├ę ├║daje pou┼żijeme pouze k tomu, abychom V├ím mohli odpov─Ťd─Ťt.

Spole─Źn─Ť si pom┼»┼żeme

Obra┼ąte se na region├íln├ş person├íln├ş agenturu!

Hled├íte zam─Ťstn├ín├ş? Hled├íte zam─Ťstnance? Pom┼»┼żeme V├ím.

Kontakt Nab├şdka pro firmy